31. kolo ST extraligy

02.12.2005 Celý región

HK Tatravagonka Poprad - MHC Martin 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)\r\nGól: 8. Kroták (Škovira, Pavličko), 55. Kroták (Škovira, Segľa) - 55. Klepáč (G. Saliji)
vylúčení: 5:6 na 2 min
rozhodovali: R. Lauff - Halecký, Korba
1660 divákov

Po menšom hokejovom zemetrasení domáci privítali posledný Martin. Hostia nemali čo stratiť a kamzíci nič iné ako víťazstvo nebrali. Začali útočne a po úniku Škoviru otvoril skóre v 8. minúte Kroták. Potom sa až do konca tretiny nič neudialo a diváci sledovali obojstranne nezáživnú hru. V úvode prostrednej časti pri presilovke mohol zvýšiť vedenie opäť Kroták, ale stav sa nemenil. Domáci sa opäť zahrávali s ohňom, čo sa im mohlo vypomstiť. V poslednej tretine mal dve šance Martin Segľa, ale Ševela ich zneškodnil. Naďalej to však bol slabučký hokej. Oživenie prišlo v 55. minúte, keď najprv skóroval Kroták a o 22 sekúnd znížil Klepáč. Poprad získal tri body, ale výkonom nepresvedčil.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Do stretnutia sme išli s obavami, pretože sme chceli a museli vyhrať. Martin ukázal, že je pod vedením nového trénera konsolidovaným mužstvom s novými hráčmi. Nechceli sme otvoriť hru, pretože sme potrebovali tri body, a v niektorých chvíľach to bolo kŕčovité. Nehrá sa vždy na krásu, ale aj na góly a víťazstvá. \"
Rudolf Uličný, tréner Martina: \"Poprad má kvalitné mužstvo, ktoré dostáva málo gólov. Bol to skoro vyrovnaný zápas, ale súper nás veľmi nepúšťal do šancí, nehral na roziko. Dve oslabenia po sebe nás stáli veľa síl, ale za stavu 2:0 sme znížili a mali sme ešte jednu čistú šancu. \"
(TASR)

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Gól: 5. Melichárek, 49. Sivák (Zlocha, Juraj Liška), 59. Poljaček (Igor Majeský, V. Nemec)
vylúčení: 5:4 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: F. Mihálik - Mullner, Tvrdoň
2786 divákov

HC Košice - Slovan Bratislava 5:4 (2:2, 3:2, 1:0)
Góly: 2. Kmiť (Kledrowetz), 7. Podhradský (Vostřák, Lažo), 21. Kledrowetz (J. Laco), 25. Lažo (Podhradský, Lipianský), 31. Vostřák (Lažo), 47. Jenčík (Michal Lukáč) - 12. Jánoš (D. Pašek), 14. K. Kováč (Klouda, Chlubna), 25. Hujsa (Kuľha), 38. Hujsa (Kuľha)
vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Topoli (Košice) 10 min za udretie do hlavy hokejkou
presilovky: 3:0
rozhodovali: D. Konc - Mášik, M. Grečko
2000 divákov

HK Dynamax Nitra - HK 36 Skalica 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Góly: 4. M. Kováčik, 7. Ľ. Kolník, 24. Kmeč (I. Švarný), 25. Ľ. Kolník (Kollár) - 6. M. Ivičič (R. Školiak), 15. R. Sýkora (T. Višňovský)
vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: M. Kováčik 10 min za nešp. správanie - Liščák 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: Jung - Bulko, Horínek